گلخانه به عنوان یک خانه

محل احداث گلخانه: کشور تایوان

مساحت: 336 مترمربع

سال ساخت: 2018

شهر: Xinwu

امروز زمانیست که ما باید یک تحول جدید ایجاد کنیم، زمانی که باید فضای خود را با طبیعت به اشتراک بگذاریم، معماری اقلیمی همان چیزی است که باید به آن مسلط باشیم.

اینجا، فضای زندگی انسان با فضای گیاهان در هم تنیده شده و بر اساس مناطق اقلیمی سازماندهی شده است، نه مناطق معماری سنتی.

مصالح و سازه‌های گلخانه‌ها به گونه‌ای تعبیه شده‌اند که، مناطق آب و هوایی مجزا داشته باشند، در حالی که توزیع جریان‌های آب و انرژی از نظر فناوری مدیریت می‌شود.

مطالعه‌ای برای ادغام کاشت و برنامه‌ها نیز انجام شده است، و نتیجه این است که مردم می‌توانند تنوع یکپارچه‌ای از آب و هوا، چشم‌انداز، و فعالیت‌ها را تجربه کنند، در حالی که از «گلخانه به عنوان خانه» عبور می‌کنند. آنها همچنین می توانند برخی از وابستگی های متقابل مربوطه را توسعه دهند، که برای ایجاد و توسعه فرهنگ پایداری مهم است.

منطقه اول سایه و مرطوب است. که در آن سرخس هایی در ساختار شبکه ای فولادی آویزان شده اند. این مجموعه، دیوارهای مبهم و تجربه فضایی جنگل مانند ایجاد می کند که «گلخانه به عنوان خانه» را معرفی می کند.

منطقه دوم هنوز مرطوب اما بادخیز است و محل فعالیت اصلی را در خود جای داده است. در اینجا، یک میز بزرگ غذاخوری جمعی قرار دارد.

منطقه سوم از نظر اقلیمی تثبیت شده و توسط یک مزرعه هیدروپونیک عمودی همراه با آشپزخانه اشغال شده است. در اینجا، سبزیجات تازه هر روز چیده می شوند و سپس به صورت بلادرنگ برای بازدیدکنندگان طبخ می شوند.

منطقه چهارم گرم‌تر و خشک‌تر است و مانند خانه‌های حیاط سنتی از آن برای خشک کردن سبزیجات استفاده می‌کنند، اما بازدیدکنندگان را نیز قادر می‌سازد تا آفتاب بگیرند.

منطقه پنجم و آخر در نهایت گرم، مرطوب و تاریک است. این مکان میزبان یک مزرعه قارچ است که بازدیدکنندگان می توانند از اجرای نور و صدا لذت ببرند.

با احترام. گلخانه یار